Print this page
Monday, 04 October 2010 13:01

Põsepuna ABC

Kui jutt käib põsepunast, siis jagunevad naised kahte kategoorilisse rühma: nendeks, kes ei kujuta oma elu ilma põsepunata, ja nendeks, kes seda üldse ei kasuta.

põsepuna 

pilt: dreamstime.com  

 

Siiski ei vaidleks vist keegi vastu, et iga naine näeb põsepunaga ilusam välja. Põsepuna lisab ilmet ka päevitamata nahale ning on hädavajalik isegi loomuliku meigi puhul.

 

Kõige tähtsam ja ilmselt ka raskem on leida endale sobiv värvitoon. Sel puhul tuleks lähtuda näonaha toonist. Õiget tooni põsepuna on nahal peaaegu märkamatu: kui põsepuna hajutamine nõuab palju aega ja meisterlikkust, siis on tõenäoline, et tegemist on liiga tumeda tooniga. Põsepuna ostmise kuldreegel on järgmine: mida tumedamad on juuksed ja nahk, seda elavamaid ja eredamaid värve peaksid eelistama.

 

Väga heledale, marmorvalgele nahale sobivad õrnroosad, ihukarva või pastelsed aprikoosikarva põsepuna värvitoonid. Vältida tuleks pronksikarva ja pruuni põsepuna.

 

Heleda nahaga naised võiksid osta lõhe- ja ihukarva või virsikuvärvi põsepuna.

 

Tõmmu naha korral pööra tähelepanu pruunikasroosadele, telliskivikarva või kuldpruunidele põsepuna värvidele.

 

Värvi valikul peaksid arvestama ka naha värvitüüpi. Teatavasti võib nahk olla kas külma või sooja tüüpi. Seega peaksid valima ka sama värvitüüpi põsepuna.

 

Kuidas kindlaks teha, kas sulle sobivad külmad või soojad värvid? Selleks vaata peeglisse! Kui su näonahal on roosakas varjund, veresooned kätel on aga sinakad, siis oled külma värvitüübi esindaja. Kui su nahk on pigem virsiku- või kullakarva, veresooned aga rohekad, siis kuulud sooja tüüpi.

 

Põsepuna liigid – tänapäeval on poes võimalik osta nii puuder-, kreemjat kui ka vedelat põsepuna. Millist eelistada?

 

Puuderpõsepuna sobib eelkõige normaalsele, kombineeritud ja rasvasele nahale. Tänu ühtlasele konsistentsile on seda lihtne peale kanda ning hajutada.

 

Kreemjas põsepuna on ideaalne variant kuivale nahale. Lisaks peab selline meik kauem vastu. Siiski on seda raskem peale kanda.

 

Vedel põsepuna ei sobi algajatele, kuna nõuab teatud vilumust. Vedelat põsepuna kantakse näppudega hoolikalt hajutades.

 

Põsepuna pealekandmine

 

Põsepuna pealekandmiseks naerata endale peegli ees ning kanna puna põsesarnadele seda kõrvade suunas õrnalt hajutades.

Read 9538 times

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun