Print this page
Saturday, 14 February 2009 12:12

Dieet juuste väljalangemise vastu

Üheks juuste väljalangemise põhjuseks on valed toitumisharjumused. Selleks, et juuksed oleksid terved, pöörake rohkem tähelepanu oma toitumisele.

dieet juuste väljalangemise vastu

Piisavalt valke

Valgud koosnevad aminohapetest, mis on hädavajalikud uute rakkude sünteesimiseks. Juuste kasvamiseks on tähtsad järgmised aminohapped: tsüstiin, tsüsteiin, metioniin, arginiin ja lüsiin. Peaaegu kõik eelnimetatutest on asendamatud, s.t inimorganism ei suuda neid piisaval hulgal sünteesida, aminohapped satuvad organismi liha, kala, munade ja piimatoodetega. Pikaajaline proteiinipuudus viib juuste kasvu aeglustamise ja osalise väljalangemiseni. Umbes 15 % päevakaloritest peab organism saama valkudega. Tooted, mis sisaldavad rohkesti proteiine on väherasvane liha, kala, munad, piim, pähklid.

 

Ainult kasulikud süsivesikud

Süsivesikud on organismi põhiliseks energiaallikaks, aga osa nendest lihtsalt lagundatakse energiaks ja viiakse organismist välja – organism ei saa midagi kasulikku. Kasulikeks peetakse vaid puu- ja juurviljades, pruunis riisis, kartulis, täisteratoodetes ning pudrus sisalduvaid süsivesikuid. 

 

Vähem rasvu

Tänapäeval lisatakse rasva igale poole ning rasvatarbimist on üliraske vältida. Ometi, on meie organismi rasvavajadus vägagi väike, rasvu moodustub ka süsivesikutest ja valkudest. Rasvade üleliigne tarbimine mõjub halvasti nii figuurile kui juuste tervisele.

 

Tasakaalukas toitumine

Minnes järgmine kord poodi, mõelge oma tervisele ja pidage meeles järgmist:

-          Toit peab olema mitmekesine

-          Valige naturaalseid, vähetöödeldud tooteid

-          Ärge ostke poolfabrikaate ja valmistoitu

-          Vältige GMO-d(geneetiliselt muundatud tooted)

 

Toidulisandid

Apteegis on leida palju vitamiine ja mineraale.  Juuste väljalangemise korral aitavad tõhusalt magneesium, fosfor, jood, vitamiinid B6 ja A. Kõik ülejäänud mõjutavad juuste elastsust, värvi, läiget. Tänapäeva toidus leidub palju vähem vitamiine ja mineraale kui näiteks 50 aastat tagasi. Ka stressirikas elu vähendab vitamiinide omistamist organismi poolt. Seega on toidulisandid juuste tervise seisukohalt hädavajalikud.

 

Juuste tervis ja ilu sõltuvad sellest, mida te sööte!

www.kirss.net

 

Read 10490 times

Related items

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun