Kirss.Net

Thursday, 12 July 2012 06:10

Kas magamatus teeb sind paksuks?

                         

                          Autor: Heikki Mägi

                          www.kaalustalla.ee -

                          Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

 

Viimase 50 aasta jooksul on meie uneaeg vähenenud keskeltläbi 2 tunni võrra. Selle aja jooksul on võimalused vabaja veetmiseks ilmselgelt suurenenud, eelkõige “tänu” arvutimängudele ning internetile.

Viimased uuringud näitavad, et vähene uneaeg võib aidata kaasa ülekaalu tekkimisele.


Bristoli Ülikooli poolt 1000 inimese peal läbi viidud katsel tuvastati seos vähese uneaja ja ainevahetuslike hormoonide vahel. Tegemist oli ühe esimese nii laiaulatusliku uuringuga.

Leiti, et inimesed, kes magasid alla 8 tunni, olid suurema tõenäosusega ülekaalulised.

dieet

pilt: freedigitalphotos.net

 

Need leiud viitavad sellele, et vähene uneaeg võib mõjutada hormoone, mis reguleerivad glükoosi ainevahetust ja isusid. Teisisõnu, söögiisu tõuseb ning ühiskonnas, kus toit on niivõrd hästi kättesaadav, võib see põhjustada probleeme.

Ajakirjas Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism avaldati aga uurimistöö, kus jälgiti puhanud ja väljapuhkamata inimeste reaktsioone tervislike, madala kaloraažiga kui ka kõrge kaloraažiga toitudele. Leiti, et magamata ja kurnatuna eelistasid uuritavad just kõrgema kaloraažiga toite. Samuti tundsid katsealused suuremat nälga just välja puhkamata.

Selle tulemusel jõuti arvamusele, et kõrge kaloraažiga toitu peetakse tihtipeale nn preemiatoiduks ning väsinuna on sul lihtsam kätt selle järele sirutada. Energiatase on madal ja ebatervislikud toidud tunduvad paremini „valu leevendavad“.Seepärast, piisav uneaeg on üheks eelduseks vormi saamisel. Parimaks tulemuseks maga vähemalt 8 tundi ööpäevas!

 

 Originaalartikkel:  http://www.kaalustalla.ee/blogi/kas-magamatus-teeb-sind-paksuks/

 

Read 5361 times

ILUNIPID, MEIKIMINE

Meiginipid koolilõpetajale: leia oma ideaalne kombinatsioon!

Jäänud on veel viimased eksamid ning siis saabubki koolilõpetamise aeg. Kindlasti oled juba endale kleidi muretsenud ning mõelnud soengu ja meigi tege

Loe edasi »
Mul on väikesed rinnad...

„Olen 18-aastane, kuid rinnad siiamaani nagu teismelisel plikal... Olen palju ära proovinud, kuid miski ei aita, ka plastiline kirurgia ei ole minu ja

Loe edasi »

Hetkel on lehel...

We have 137 guests and no members online

Võta kaalust alla koos Ashley Bordeniga kõigest 14 päevaga!  (Nüüd mugav sinu nutitelefonil )

14 päeva vastu pidada pole üldsegi raske, sest nii lühikeseks ajaks suudad sa küll ennast kokku võtta. 

Veelgi enam, õigel rajal aitab püsida Ashely Bordeni isiksus, tema figuur ja välimus, sest teda ei kutsuta asjata fitnessi guruks. 

Dieedi reegleid loe siin  >>

Huvitavat näohoolduse kohta

Kas ilu = rumalus?

Briti teadlaste uurimus hajutab lõplikult müüdi se

Loe edasi »

Küüned, Küünehooldus

Juuksehooldus

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun